Reklama:
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepszy leasing dla VW
admin Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 14
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Post: #1
Najlepszy leasing dla VW
Stary, ale jary

Volkswagen to marka, która na stałe zagościła u polskich kierowców. Początkowo w postaci małych, dość szybkich samochodów osobowych na czele z modelami Polo i Golfem, obecnie coraz częściej także w segmencie aut typu van. Jednak nie każdego stać na zakup takiego samochodu, a z drugiej strony chciałby jeździć fabrycznie nowym i będącym w dobrym stanie wozem, może także wozić nim pasażerów. Dlatego też nie chce kupować go od przygodnych dealerów z ogłoszeń. Rozwiązaniem wydaje się być leasing volkswagen.

Główne zasady leasingu

Leasing volkswagen to stosunkowo niedawno wprowadzone do prawa cywilnego pojęcie, młodsze od klasycznego wynajmu rzeczy. Oznacza ono umowę, zawieraną faktycznie pomiędzy trzema stronami. Ta z nich, która początkowo posiada rzecz, będącą przedmiotem leasingu, oddaje ją do wykorzystywania drugiej, zwanej korzystającym, jednak nie czyni tego bezpośrednio, a poprzez trzecią stronę. Ta z kolei jest podmiotem różnych obowiązków korzystającego, a także pobiera od niego opłaty miesięczne lub w innych odstępach czasu za korzystanie z – w tym przypadku – samochodu.

Sytuacje podbramkowe

Jeśli już szczęśliwy posiadacz Volkswagena zacznie nim jeździć, to powinien być szczególnie wyczulony na nietypowe zdarzenia, bowiem ich konsekwencje mogą być dla niego surowe. Pierwsze z nich to ryzyko wypadku, w wyniku którego przedmiot leasingu przestanie być zdatny do użytku. W takim wypadku pośrednik może legalnie zażądać od korzystającego spłaty natychmiast wszystkich rat leasingowych, a w razie opóźniania się korzystającego nałożyć na niego ustawowe odsetki karne.

Jeśli z kolei dana rzecz będzie miała wady, utrudniające korzystanie z niej, to korzystającemu przysługują wszelkie uprawnienia, jakie pośrednik (finansujący) miał wobec pierwotnego posiadacza samochodu, z wyjątkiem uprawnienia do samodzielnego zerwania umowy. Korzystający nie może tego samodzielnie zrobić, ale może wezwać finansującego, by ten zerwał w jego imieniu umowę. Takie wezwanie jest wiążące, ale finansujący może wtedy również domagać się spłaty wszystkich pozostałych rat leasingowych. Co prawda kodeks cywilny mówi, że należy je pomniejszyć o korzyści, uzyskane przez finansującego z tytułu przedwczesnego otrzymania całej kwoty, ale trudno to przełożyć na realną wysokość. Dlatego też przedmiot leasingu trzeba wyjątkowo starannie obejrzeć przed zawarciem umowy, bo później możliwości jej zerwania są bardzo ograniczone. A w związku z tym, otrzymanie samochodu na leasing może się okazać nieopłacalne.

Więcej na: http://www.porscheinterauto.pl/leasing-volkswagen.html
11-17-2016 10:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości